Služby & Produkty

Klimatizace

Možností jak rozdělit klimatizace je opravdu mnoho. VRV systémy, výrobníky studené vody, přímé chlazení, potravinářské chlazení, splitové klimatizace a další. My se budeme bavit o poslední skupině, která patří do residenční a komerční klimatizace typu split a multisplit.

Co je to split a multisplit?

  • split klimatizace (splitová klimatizace) – jedná se zařízení, které se skládá z vnitřní jednotky a z venkovní jednotky, které jsou mezi sebou propojeny Cu potrubím a komunikační kabeláží. Vnitřní jednotka obsahuje ventilátor, výparník a řídící elektroniku. Ve venkovní jednotce se nachází kompresor, expanzní ventil, kondenzátor a řídící elektronika. Pokud vás zajímá jak tato klimatizace funguje, přečtěte si článek “Princip klimatizace”
  • multisplit klimatizace (multisplitová klimatizace) – jedná se o stejné zařízení pouze s tím rozdílem, že vnitřních jednotek může být více. V dnešní době většina výrobců nabízí na jednu venkovní jednotku “pověsit” až 5 vnitřních klimatizací. Propojení mezi jednotkami je vždy na přímo, to znamená, že od venkovní jednotky je vlastní trasa pro každou vnitřní jednotku. Není to systém páteřního vedení s odbočkami.

Nástěnná klimatizace

Jedná se o základní typ klimatizačních jednotek, které patří ve většině případů mezi nejlevnější. Nástěnná klimatizace je konstruovaná tak, aby šla umístit na zeď. Veškerá připojení (elektro, Cu potrubí, kondenzát) se instalují nejčastěji za jednotku. Odvod kondenzátu od nástěnných jednotek se musí řešit samospádem, nebo kondenzátním čerpadlem, které není součástí jednotky. Vzhledem k tomu že nástěnné jednotky jsou pohledovou záležitostí, musí při výběru brát v potaz i jejich design. Mnoho výrobců má v nástěnných klimatizacích designovou řadu, kde je velký důraz kladen právě na vzhled.

Parapetní klimatizace

Konstrukčně jsou velice podobné podstropním jednotkám (u některých výrobců se jedná o jedno zařízení) s tím rozdílem, že se montují vertikálně. Svým vzhledem trochu připomínají klasické radiátory. I z toho důvodu jsou velmi často používány pro topení (reverzní chod klimatizace – tepelné čerpadlo)

Kazetové klimatizace

Kazetová klimatizace je určená pro montáž do stropů. Lze ji umístit do sádrokartonových stropů, ale primárně je určena do kazetových podhledů. Tato klimatizace se skládá ze dvou částí. Samotná kazetová jednotka, která se montuje nad podhled a dekorativního panelu, který vidíme ze spodu z místnosti. Pokud uvažujete o tomto typu klimatizace, musíte počítat s montážním prostorem nad podhledem. Kazetové jednotky jsou ještě vyráběny ve dvou provedeních a to jednocestné kazety a čtyřcestné kazety. Tím je myšleno kolika směry kazeta vyfukuje upravený vzduch. Mezi hlavní výhody těchto klimatizací patří zejména chladící a vzduchový výkon, distribuce vzduchu a součástí je většinou i kondenzátní čerpadlo. Kazetové klimatizace se nejčastěji montují do kanceláří, zasedaček a restaurací.

Sloupové klimatizace

Tyto klimatizace vyrábí jen několik výrobců. Jsou určeny především do IT sálů a serveroven s velkým tepelným ziskem.

Podstropní klimatizace

Tyto klimatizace se zavěsí přímo pod strop. Tyto jednotky se nepyšní designem, ale především svým chladícím výkonem a množstvím vzduchu, které jsou schopny zpracovat. Jejich hlavní využití najdeme zejména v technických prostorech, kde nám jde především o výkon.

Kanálová klimatizace

Jedná se o zařízení, která jsou určena pro takzvanou neviditelnou instalaci. Tyto jednotky se montují třeba do mezistropů. Distribuce vzduchu je pak řešena pomocí VZT potrubí a vhodných koncových elementů. Velmi často jsou využívány do prostorů s velkým nárokem na design. V naší nabídce jsou i řešení, kdy není vidět žádný prvek, který by do místnosti vháněl vzduch. Žádné mřížky, žádné štěrbiny.

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo je zařízení, které získává teplo ze svého okolí a transportuje ho do prostoru bytu, rodinného domu nebo kanceláře. Využívá se pro topení, ohřev užitkové vody a případně i pro chlazení. Tepelné čerpadlo zajišťuje pro Váš dům komfortní plně automatické vytápění s nízkými provozními náklady.

Hlavní výhody tepelných čerpadel:

úspora na topení až 75%

rychlá návratnost investice

dvoutarifní sazba elektřiny pro celou domácnost

(v případě topení a pokrytí tepelných ztrát objektu alespoň 60%)

žádné vrty

rychlá a snadná montáž

ideální pro novostavby a rekonstrukce

komfortní a bezobslužný provoz

variabilní umístění při montáži

Tepelné čerpadlo VZDUCH – VZDUCH

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch má výstupní energii vzduch. Rozdíl oproti čerpadlu vzduch voda je ve využití vnitřních jednotek, které teplým vzduchem vytápějí vnitřní prostory (jeden zdroj a centrální rozvod nebo samostatné split jednotky) nebo v létě prostor jako klimatizace ochladí.

Díky zařízení zkombinujete funkci tepelného čerpadla s klimatizací. Tato verze je levnější a díky funkci dvou zařízení se tato investice vyplatí!

Tepelné čerpadlo VZDUCH – VODA

Tepelné čerpadlo vzduch-voda využívá teplo obsažené v ovzduší k ohřevu vody. Skládá se z venkovní a vnitřní jednotky (hydroboxu) s ovládáním. Ve vnitřní jednotce je deskový výměník, jehož prostřednictvím je předáváno teplo získané tepelným čerpadlem ze vzduchu topné vodě. Ohřátá voda slouží k vytápění budovy. V ideálním případě pomocí podlahového topení. Použít lze ale také běžné radiátory, fan coily apod.

Tepelné čerpadlo je nejvhodnější instalovat do nového objektu a přizpůsobit mu návrh celého topného systému a systému ohřevu TUV. Je ale možno ho instalovat i jako další zdroj tepla stávajícího topného systému objektu, případně jím úplně nahradit stávající kotel. Hydrobox obsahuje záložní zdroj tepla (elektrokotel), který v případě nutnosti dokáže udržet požadovanou teplotu vody i v silných mrazech a proto se dá toto zařízení použít jako jediný zdroj tepla pro celý rok.

Základní sestavu lze rozšiřovat. Je možno přidat akumulační nádobu nebo zásobník teplé užitkové vody případně i se slunečním kolektorem. K ohřívání TUV pak může být využito buď tepelné čerpadlo, nebo solární ohřev. Vše je řízeno elektronikou tepelného čerpadla.

Servis a pravidelná údržba zařízení

Zajistíme servis a pravidelnou údržbu na zařízeních dle platné legislativy.

  • Mimo nová řešení jsme schopni poskytnout revize stávajících technologií, včetně revize úniku chladícího media
  • Jako samozřejmost nabízíme záruční i pozáruční servis na všechna námi namontovaná zařízení. V případě pozáručního servisu, jsme v případě potřeby schopni objednat a dodat potřebný náhradní díl. Výhodou našeho servisního týmu jsou plně vybavená montážní auta, takže většinu servisních prací jsme schopni udělat přímo na místě, kde se vaše zařízení nachází.

Jádrové vrtání

  • Vrtání prostupů pro instalace (voda, topení, plyn, kanalizace, elektřina, vzduchotechnika, počítačové sítě, komíny).
  • Kotevní otvory pro stroje a technologie.
  • Zkušební vrty a sondy.
  • Možnost vrtání do stropů, stěn, podlah.
  • Polohy vrtů – podlahy, stěny, stropy, možnost i pod úhlem